Korzyści wynikające z medytacji są nieograniczone. Ja sama zaczęłam medytować w czasie, kiedy w moim życiu działy się wszystkie najgorsze rzeczy. Byłam zagubiona, przerażona i bez przerwy zamartwiałam się o sprawy błahe i nieistotne. Medytacja pomogła mi uleczyć moją duszę, znaleźć spokój i wyleczyć się z depresji.

Wciąż się uczę i daleko mi do poziomu mistrza, jednak codziennie stawiam małe kroki do życia pełnego uważności. Myślę, że medytować powinien każdy. Jednak codziennie słyszę niezliczoną liczbę wymówek, dla których inni nie chcą tego robić. Postanowiłam napisać więc korzyści, jakie wynikają z medytowania. 

Zanim je przeczytasz, opowiem, krótko o mojej przygodzie z medytacją. Początki były ciężkie, nie rozumiałam, po co to robię ani jaki to ma sens. Nie mogłam usiedzieć w miejscu i wydawało mi się, że marnuję czas, co potęgowało moją frustrację. Słyszałam swoje własne myśli głośno i wyraźnie, były one przepełnione strachem i złością. Mój Mistrz polecił, abym okazała sobie miłość i współczucie. Zaobserwowała te myśli, ale nie wchodziła w dyskusję z nimi.

Postanowiłam spróbować. Walczyłam sama ze sobą przez dobry tydzień, zanim załapałam, o co chodzi. To naturalne, że jest nam ciężko. W końcu dla większości z nas to coś zupełnie nowego i niezrozumiałego. Medytacja jest jak ćwiczenie mięśni. Początkowo ćwicząc, czujesz ból, a frustracja rośnie, kiedy nie widzisz efektów swojej ciężkiej pracy. Jednak wytrwałość doprowadzi cię tam, dokąd chcesz. Tak samo jest w przypadku medytacji, musisz dać jej szansę, by naprawdę zaobserwować, jak działa.

1. Głęboki wypoczynek

Jesteśmy zabiegani i pobudzeni. Mamy problemy ze skupieniem i doskwierają nam nieprzespane noce. Taki styl życia aż prosi się o chwilę odpoczynku i regeneracji. Najlepszym co możesz dla siebie zrobić w tej sytuacji, jest Sacasana. Ta pozycja pomaga na głębokie odprężenie i przywraca spokój. Praktyka sprawia, że nasz organizm odpoczywa podczas medytacji lepiej niż podczas snu.

2. Połączenie z samym sobą.

Praktyka medytacji sprawia, że budujemy głęboką relację z samym sobą. Stajesz się świadkiem własnego istnienia, nie oceniasz swoich działań ani myśli, jesteś obserwatorem. Takie działanie pozwala na połączenie się z ciałem oraz wzmacnia zaufanie.

3. Oczyszczenie umysłu.

Medytacja równoważy prawą i lewą półkulę mózgu. Zwiększa przepływ krwi do wszystkich narządów oraz tlenu do mózgu. Już 10 minut medytacji każdego ranka, sprawia, że mamy czysty umysł przez cały dzień. Jesteśmy spokojniejsi, mniej podatni na stres i lepiej się skupiamy.

4. Działanie terapeutycznie.

Medytacja pomaga na depresję, lęki, złość i każdy inny stan umysłu, który jest dla ciebie destrukcyjny. Medytacja przesuwa twoją perspektywę i pokazuje świat oczami miłości i współczucia.

5. Manifestowanie czego tylko chcesz.

Medytacja pomaga odkryć nie tylko to, czego naprawdę pragniemy od życia, ale pozwala na manifestowanie tych pragnień. W tym celu przed medytacją koncentruje się na marzeniach, a wyobraźnia staje się naszym paszportem do dostania się w miejsce, gdzie są one spełnione.


Chcesz spróbować medytacji ale nie wiesz, co i jak? Zapraszam Cię na mój DARMOWY KURS MEDYTACJI!

0 komentarz
0

Inne interesujące

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładam, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję! Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i cookies